BZX384-C4V3,115 datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    BZX384-C4V3,115
  • Описание
    Philips Semiconductors BZX384-C4V3,115 Product Category: Zener Diodes RoHS: yes Zener Voltage: 4.3 V Voltage Tolerance: 5 % Voltage Temperature Coefficient: - 2.5 mV/k Power Dissipation: 300 mW Maximum Reverse Leakage Current: 3 uA Maximum Zener Impedance: 90 Ohms Maximum Operating Temperature: + 150 C Mounting Style: SMD/SMT Package / Case: SC-76 Configuration: Single Minimum Operating Temperature: - 65 C Factory Pack Quantity: 3000 Part # Aliases: BZX384-C4V3 T/R